• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
biblioteka – aktualności

biblioteka – aktualności

Spotkanie autorskie z Jackiem Łapińskim.

29 maja uczniowie klasy VII a, VII b i VIII a – uczestniczyli w spotkaniu autorskim w MGBP w Piszu z Panem Jackiem Łapińskim – pisarzem, prawnikiem, przedsiębiorcą i pasjonatem psychologii pozytywnej .

Autor książek ,,Dlaczego warto czytać ?!” , ,,Jak być lepszym” i ,,Z uśmiechem Ci do twarzy !”.
Prowadzi szkolenia i spotkania autorskie na temat pasji i rozwoju osobistego.

Mam nadzieję , że to spotkanie zainspirowało naszych uczniów do refleksji i przemyśleń.

Spotkanie autorskie z Krystyną Banderą.

8 maja z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek uczniowie klas szóstych i siódmych spotkali się w bibliotece szkolnej z naszą lokalną poetką Krystyną Banderą.
Urodziła się w Wiartlu. Laureatka nagrody publiczności Konkursu Jednego Wiersza Festiwalu Pisz i Śpiewaj poezję z 2009, 2013 i 2015 roku. Zwyciężczyni slamu poetyckiego im.Kautka Piskich Konfrontacji Poetyckich w 2016 roku. od 2017 roku redaktor w Gazecie Senior. Jest autorką audiobooka ,,Szeptańce”.
Publikuje w internecie pod własnym nazwiskiem i pseudonimem Zora2.
Pani Krystyna uprawia dość rzadką, a zarazem ciekawą i ulotną formę literatury, świadczącą o znakomitym warsztacie literackim, którą autorka wciąga czytelnika w swój świat.
Zapraszam do lektury n-l bibliotekarz Dorota Grzywacka

Wyniki konkursu ”Drzwi do książki…”

Konkurs – „Drzwi do książki”

Pasowanie na czytelnika

BIBLIOTEKA CZEKA – takie hasło przyświecało uroczystości Pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej, która odbyła się 10 listopada 2023.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klasy I A i I B do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli odgadnąć zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek oraz tytuły wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. W prezentacji zagadek wzięli udział uczniowie z klasy IV A, którzy uczestniczą w warsztatach czytelniczych.
Na zakończenie każdy uczeń otrzymał książkę na pamiątkę, kartę czytelnika z kodem kreskowym i cukierka z koszyczka Jasia i Małgosi 🙂

29 września – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Co daje czytanie :

Robimy to samo, co najwybitniejsi ludzie świata – Nie bez powodu najbardziej szanowani, wpływowi, najbogatsi czy najmądrzejsi ludzie świata od najmłodszych lat czytają mnóstwo książek, w których upatrują klucz do sukcesu.

Buduje pewność siebie – Osoby, które dużo czytają, chętniej wyrażają swoje zdanie i rzadziej
ślepo podążają za opinią tłumu. Mają wyrobioną potrzebę weryfikacji tego, co słyszą, kto ma rację
i jak należy postępować. Dlatego są bardziej pewne siebie i asertywne. Łatwiej przychodzi im tak ważne u nastolatków mówienie „nie”.

Uczy koncentracji – W świecie wszechobecnych rozpraszaczy uwagi, reklam, powiadomień w telefonach
i krótkich przekazów wideo, naukowcy ostrzegają, że wiele osób ma (lub będzie mieć) problem z utrzymaniem koncentracji na jednej czynności. To z kolei uniemożliwia zdobycie zaawansowanej wiedzy i umiejętności, które wymagają stałej uwagi lub długich ćwiczeń. Nic tak nie trenuje koncentracji jak skupianie się na książce przez
kilkadziesiąt minut.

Daje szczęście – Tak po prostu. Osoby czytające dla przyjemności są statystycznie znacznie bardziej zadowolone z życia, lepiej wykształcone, kreatywne, zajmują wyższe stanowiska i lepiej zarabiają.

Kiermasz książek

Biblioteka szkolna we współpracy z Hurtownią Taniej Książki w Tuliszkowie zaprasza na kiermasz tanich książek, który odbędzie się w dniach od 19 kwietnia do 19 maja 2023 roku.

Wszystkie książki są pięknie wydane, w bardzo atrakcyjnych cenach. Dochód uzyskany z kiermaszu wzbogaci bibliotekę szkolną o nowe pozycje książkowe. Serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH do wzięcia udziału w tej akcji ! 🙂

Konkurs ,, Niebezpieczne przygody w Afryce ” – ze znajomości ,,W pustyni i w puszczy”.

Zapraszamy wszystkie chętne osoby do uczestnictwa w konkursie i zgłoszenie chęci udziału w bibliotece szkolnej do dnia 28 kwietnia.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Czy to jutro, czy to dziś,
Wszystkim jest potrzebny miś.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia uczniowie klasy II A i II B czytali książki treściowo związane z misiami i niedźwiedzia­mi. Następnie rysowali bohatera naszego spotkania.
Najładniejszy rysunek wykonała Tosia Jankowska z klasy II A. Gratulujemy 🙂

Baśnie to utwory ponadczasowe. Bawią, rozwijają wyobraźnie, uczą wielu wartości.
4 listopada odbył się konkurs ze znajomości baśniowej klasyki. W konkursie wzięli udział chętni uczniowie z klas II i III.
Test ze znajomości najlepiej napisały – Joanna Kołas, Alicja Truszkowska, Zuzanna Surowik – uczennice klasy III A. Gratulujemy 🙂
Organizatorzy: biblioteka szkolna.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki.
O zaletach czytania wiedzą wszyscy – książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz pozwalają przeżyć wspaniałe emocje. Głośne czytanie jest okazją do wspólnego spędzania czasu z dzieckiem, rodzicami, dziadkami, kolegami.

Święto więc warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 30 minut, będzie to duży sukces.

Zachęcamy wszystkich do wspólnego głośnego czytania w każdej wolnej chwili 🙂

Ferie, książka i Ty…

Zbliżają się ferie. Na pewno będziecie mieli czas na różne przyjemności, na odpoczynek. Mam nadzieję, że znajdziecie chwilę na spotkanie z książką.[…]

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” – wyprawka czytelnicza od Instytutu Książki.

W ramach tegorocznej edycji kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” do wszystkich szkół podstawowych w Polsce, które mają oddziały klas pierwszych, zostały przekazywane Wyprawki Czytelnicze dla pierwszoklasistów.[…]

Dlaczego warto czytać książki?

Nasza szkoła w tym roku szkolnym przystąpiła do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego głównym celem jest podniesienie aktywności czytelniczej uczniów naszej szkoły oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Uczestnictwo w programie sprawiło, że biblioteka szkolna otrzymała dotację na zakup literatury dla dzieci i młodzieży, zaś uczniowie i nauczyciele wzięli udział w różnorodnych projektach oraz imprezach promujących czytelnictwo. Realizacja programu to dobra okazja, by zaangażować Państwa w zachęcanie dzieci do czytania książek oraz ich wypożyczania.[…]

„Wypożycz sobie prezent na święta”- akcja biblioteki szkolnej

17 grudnia biblioteka szkolna przeprowadziła akcję „Wypożycz sobie prezent na święta”. Akcja miała na celu popularyzację czytelnictwa wśród naszych uczniów. Tego dnia dzieci mogły wypożyczyć książkę opakowaną w ozdobny papier, której tytuł był niespodzianką.
Miło mi poinformować, że uczniom bardzo spodobała się akcja i przyniosła im wiele radości. W akcji wzięło udział 123 czytelników naszej szkolnej biblioteki.

Mikołajki z MIKOŁAJKIEM w bibliotece szkolnej , czemu nie 🙂

Tego dnia w naszej bibliotece zniknęły z półek wszystkie pozycje „ Mikołajka” autorstwa René Goscinny’ego i Jean-Jacques’a Sempégo, książek o przygodach chłopca w wieku szkolnym i jego szkolnych kolegów.

Mikołajek i jego koledzy (Euzebiusz, Joachim, Makscencjusz oraz Alcest), tak samo jak większość dzieci w ich wieku, chodzą do szkoły i odrabiają lekcje, a w wolnym czasie bawią się i wygłupiają na całego. Mikołajek zawsze potrafi znaleźć sposób na zbrojenie czegoś, a nowe szalone pomysły stale wpadają mu do głowy.

Opowieści o Mikołajku to pełne humoru, błyskotliwych dialogów i zabawnych rysunków historyjki, które przypadły do gustu naszym uczniom.

Wśród osób, które tego dnia wypożyczyły książki wylosowane zostały czekoladowe mikołaje oraz książka „ Mikołajek”.

Świąteczna oferta biblioteki szkolnej

Wielkimi krokami zbliża się czas świąt. Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja, aby zainteresować dzieci literaturą, a książka jest idealnym prezentem świątecznym dla dziecka. Książki poza dostarczaniem dzieciom mądrej rozrywki, uczą je ciekawości do świata, empatii, polepszają ich kreatywność, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, a także zapewniają prawidłowy rozwój intelektualny dziecka.[…]

Kiermasz Książek

Dlaczego warto czytać książki

Majowe Święta

Święto Narodowe Trzeciego Maja

Skip to content