• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
uczeń
WYCIECZKA KL. 3B DO SĄDU REJONOWEGO W PISZU

WYCIECZKA KL. 3B DO SĄDU REJONOWEGO W PISZU

19 marca 2024 roku uczniowie klasy IIIB uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Sądu Rejonowego w Piszu👩‍⚖️Celem wycieczki było zapoznanie z tajnikami funkcjonowania sądu, rolą prawa w życiu każdego człowieka oraz poznanie przebiegu procesu sądowego .Na spotkanie przybył sędzia Grzegorz Siwik , który wskazał miejsca zajmowane w czasie rozprawy przez sędziego , oskarżonego ,adwokata i świadków . Pan sędzia pouczył , jak należy właściwie zachowywać się w czasie rozprawy , pokazał również togę i łańcuch z wizerunkiem orła.W trakcie spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się m. in. jak wygląda codzienna praca sędziego , jak trudną drogę trzeba przebyć , by zostać sędzią i jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości w Polsce . Uczniowie włączyli się do rozmowy ,zadając panu Sędziemu pytania , które świadczyły o ich dużym zainteresowaniu omawianą problematyką .Wycieczka do Sądu Rejonowego była dla uczniów ciekawą formą zdobycia wiedzy i nowych doświadczeń . Dziękujemy serdecznie pani Annie Puczyłowskiej za pomoc w zorganizowaniu wspaniałej wycieczki 👨‍⚖️👩‍⚖️ Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji -wychowawczyni Agnieszka Łazarczyk wraz z uczniami👩‍⚖️☺️👩‍⚖️

Skip to content