• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
rodzic
Wspomnienia z wakacji –  OBÓZ SPORTOWY  KLASY SPORTOWEJ 2b

Wspomnienia z wakacji – OBÓZ SPORTOWY KLASY SPORTOWEJ 2b

Zajęcia obywały się w dniach 22.08.2022 – 26.08.2022r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Piszu – sala gimnastyczna, w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Piszu, w terenie, na placu zabaw w Parku Miejskim.

Uczniowie realizowali Program szkolenia obejmujący gimnastykę, lekkoatletykę, pływanie i elementy gier sportowych podnosząc na wyższy poziom swoje umiejętności oraz ogólną sprawność motoryczną, przygotowując swój organizm do startów w zawodach sportowych. Trening prowadzony był indywidualnie i formie rywalizacji sportowej z udziałem nauczycieli wychowania fizycznego – trenerów w zespołach uczniowskich.

Prowadzący – Małgorzata Niedźwiedzka, Grzegorz Bazydło

1 dzień: Gimnastyka – z piłką gimnastyczną – wzmacnianie całego ciała, lekkoatletyka- tor przeszkód według inwencji własnej z drabinką biegową, gry sportowe – badminton z balonami, zabawy z piłką.

2 dzień: Orbitrek – wzmacnianie mięśni nóg i ramion. Gimnastyka – pozycje wyjściowe do ćwiczeń przy drabinkach, gry sportowe – elementy gry w unihokeja, skakanka – skoczność.

3 dzień: Zabawa na świeżym powietrzu, na Żaglowcu: wejścia i zejścia po drabinkach, przejścia tunelami, zjeżdżanie proste, faliste, zakręcane mniejsze i większe. Krótkie przebieżki po długości statku od dziobu do rufy.

4 dzień: Pływanie na rowerach wodnych: zasady bezpieczeństwa na akwenie wodnym w kamizelkach – kapokach, stabilna aktywność ruchowa – nauka obsługi pływania rowerem wodnym w trakcie pedałowania.

5 dzień: Zajęcia sportowe i rekreacyjne podczas pływania na rowerach wodnych: wzmacnianie mięśni nóg i poprawa kondycji ogólnej. Rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Małgorzata Niedźwiedzka

Skip to content