• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
uczeń
Ogólnopolska AKCJA „GÓRA GROSZA” 2021/2022 w Szkole Podstawowej nr 2 w Piszu

Ogólnopolska AKCJA „GÓRA GROSZA” 2021/2022 w Szkole Podstawowej nr 2 w Piszu

W roku szkolnym 2021/2022 odbyła się w naszej szkole wielka zbiórka pieniędzy w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Góra Grosza”. Polegała ona na zbiórce nominałów: 1 gr., 2 gr., 5 gr., 10 gr., 20 gr., 50 gr., 1 zł., 2 zł., i 5 zł. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem, jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

Pani Małgorzata Biedrzycka zorganizowała w świetlicy dużą skarbonkę, co pozwoliło wszystkim chętnym uczniom – szczególnie młodszym – wziąć udział w akcji „Góra Grosza” i pomóc potrzebującym dzieciom.

Pani Agnieszka Kucisz , wychowawczyni klasy 1a, zaangażowała swoich uczniów do wspólnego zbierania w świetlicy pod hasłem: „Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance”. Kwota uzbierana to 52,65 zł, co stanowiło 1497 szt. o wadze 6 kg.

Pani Agnieszka Łazarczyk, wychowawczyni klasy 1b, wspólnie z uczniami i rodzicami przygotowała w swojej sali lekcyjnej, dwie duże skarbonki, do których na bieżąco były wrzucane grosiki i monety o różnych nominałach. Uzbierana kwota to 67 zł w ilości 1788 szt. o wadze 7 kg.

Pani Maryla Chilińska włączyła do akcji uczniów klas starszych 4-8. Zebrana kwota to 52,34 zł w ilości 873 szt. o wadze 2 kg.

Uczniowie naszej szkoły w ten sposób wsparli Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli swoim rówieśnikom w całej Polsce, którzy nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych. Towarzystwo to udziela, bowiem wsparcia dzieciom z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy wrzuconych do skarbonek.

Uczniowie klas 5b i 8b z opiekunami akcji panią Małgorzatą Niedźwiedzką i panią Marylą Chilińską posegregowali monety zgodnie z instrukcją pakowania monet.

W szkole SP 2 Pisz klasy I-VIII zebrały łącznie sumę 171.99 zł. Zebrane środki finansowe zostały następnie przesłane na adres Towarzystwa Nasz Dom.

Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i za każdy symboliczny grosik.

Koordynator szkolnej akcji w SP 2 Pisz: Małgorzata Niedźwiedzka

Skip to content