• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
uczeń
„UCZEŃ Z PASJĄ” – „MAGICZNE SZTUCZKI”

„UCZEŃ Z PASJĄ” – „MAGICZNE SZTUCZKI”

Uczeń z kl. 8A Michał Alicki to szkolny Copperfield. Od niespełna roku pasjonuje się magicznymi sztuczkami. Jego przygoda rozpoczęła się od filmików na you tube. Michał ogląda sztuczki, a następnie samodzielnie się ich uczy i stara odtworzyć. Swoją wiedzę i tajne praktyki zgłębiał, także wykupując kurs internetowy. Pomimo krótkiego czasu nauki magicznych sztuczek niejednego potrafi zaskoczyć i wprawić w osłupienie. Jak sam mówi najbardziej lubi reakcje innych i stałe pytania jak to zrobiłeś? Zainteresowanie naszego ucznia nie jest kosztowne, jednak wymaga cierpliwości i długich ćwiczeń. Michał swoje uzdolnienia często ćwiczy na rodzicach, prezentuje je również dla kolegów. Ostatnio mogli je podziwiać uczniowie z kl.IA i IB oraz IIIC podczas zajęć z pedagogiem w ramach projektu „Uczeń z pasją”.
Pasja magicznymi sztuczkami daje dużo radości zarówno dla oglądających jak i samego Michała „lubię nawet sam dla siebie robić różne sztuczki m.in. z kartami, posiadam wiele rekwizytów w sumie potrafię już 30 sztuczek”. Sztuczką nr pojawia1 jest pojawiająca się różdżka, a także mnożące się w rękach i znikające „króliczki”.

Uczeń z pasją „ to projekt , podczas którego uczniowie dzielą się swoimi zainteresowaniami i zarażają nimi innych. Pedagog szkolna przeprowadza cykliczne wywiady z naszymi pasjonatami oraz zaangażuje ich we wspólne zajęcia z wybranymi klasami.

Pedagog Katarzyna Sarnacka – Paprota

Skip to content