• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
uczeń
DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU

DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU

Miesiąc luty, to miesiąc, w którym bardzo dużo uwagi poświęcamy w naszej szkole tematyce dotyczącej bezpieczeństwa w sieci.
W dniach od 7 do 11 lutego we wszystkich klasach 1-8 odbyły się warsztaty z Panem Piotrem Sz. na temat „Cyberprzemocy”. Podczas warsztatów uczniowie zapoznali się z możliwościami i zagrożeniami, jakie daje Internet oraz dowiedzieli się w jaki sposób można bezpiecznie korzystać z sieci.
We wszystkich klasach odbyły się zajęcia poświęcone tym zagadnieniom prowadzone zarówno przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej jak i informatyki.

Na zajęciach programowania uczniowie kl. 3a i 4a tworzyli w programie Scratch 3.0 animacje mające na celu ukazanie zasad właściwego zachowania się w Internecie, a także skutki jego niewłaściwego wykorzystania.

Dodatkowo w całej szkole prezentowane były prace plastyczne uczniów klas 1-3 dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu.

Skip to content