• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15

uczeń z pasją

„Uczeń z pasją „ to projekt , podczas którego uczniowie dzielą się swoimi zainteresowaniami i zarażają nimi innych. Pedagog szkolna przeprowadzi cykliczne wywiady z naszymi pasjonatami oraz zaangażuje ich we wspólne zajęcia z wybranymi klasami.

„MAGICZNE SZTUCZKI”

Uczeń z kl. 8A Michał Alicki to szkolny Copperfield. Od niespełna roku pasjonuje się magicznymi sztuczkami. Jego przygoda rozpoczęła się od filmików na you tube. Michał ogląda sztuczki, a następnie samodzielnie się ich uczy i stara odtworzyć. Swoją wiedzę i tajne praktyki zgłębiał, także wykupując kurs internetowy. Pomimo krótkiego czasu nauki magicznych sztuczek niejednego potrafi zaskoczyć i wprawić w osłupienie. Jak sam mówi najbardziej lubi reakcje innych i stałe pytania jak to zrobiłeś? Zainteresowanie naszego ucznia nie jest kosztowne, jednak wymaga cierpliwości i długich ćwiczeń. Michał swoje uzdolnienia często ćwiczy na rodzicach, prezentuje je również dla kolegów. Ostatnio mogli je podziwiać uczniowie z kl.IA i IB oraz IIIC podczas zajęć z pedagogiem w ramach projektu „Uczeń z pasją”.
Pasja magicznymi sztuczkami daje dużo radości zarówno dla oglądających jak i samego Michała „lubię nawet sam dla siebie robić różne sztuczki m.in. z kartami, posiadam wiele rekwizytów w sumie potrafię już 30 sztuczek”. Sztuczką nr pojawia1 jest pojawiająca się różdżka, a także mnożące się w rękach i znikające „króliczki”.

Pedagog Katarzyna Sarnacka – Paprota

ŻEGLARSTWO

Uczennice z kl. 8A Zofia Sienkiewicz i Marcelina Konert pasjonują się żeglarstwem.
Zaczęło się właśnie w szkole kiedy to nauczycielka przyniosła ulotkę z propozycją dołączenia do zajęć żeglarstwa w PMOS Pisz. Zosia miała 11 lat kiedy rozpoczęła swoją przygodę z tym sportem szybko zaraziła nim koleżankę z klasy Marcelinę . Wspólnie trenują i jak zgodnie mówią fajnie spędzają czas. „Żagle to adrenalina i chęć rywalizacji, a przede wszystkim integracja z ludźmi”. Pasja naszych uczennic przyniosła im wiele sukcesów Zosia jest Mistrzynią Polski juniorów, zajęła również II miejsce na Mistrzostwach Świata. Marcelina zajęła IV miejsce w Mistrzostwach Polski obie mają za sobą liczne obozy i zwycięstwa w regatach krajowych m.in. w Mikołajkach, Stężycy, Pucku.

Pasją żeglarstwa zaraził się również uczeń kl. IVA Arkadiusz Szumowski, już kiedy miał 5 lat był na pierwszej łódce Optimist . Jego przygoda z tym sportem jest rodzinna pływa brat i tata. Według Arka „najfajniejsza jest szybkość, wiatr i przygoda”. Ma on za sobą również liczne regaty, z których pokazał nam dyplomy, medale i puchary.

Kalina Sienkiewicz uczennica kl.IIIA idzie w ślady swoich starszych kolegów i także od ubiegłego roku pływa i rozwija swoją pasję.

Uczniowie w ramach dzielenia się pasją wraz z pedagogiem szkolnym odbyli zajęcia z młodszymi kolegami m.in. w kl.IB . Mieli możliwość zaprezentowania się starając zachęcić swoich młodszych kolegów do odkrywania swoich zainteresowań.

Skip to content