• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
świetlica – aktualności

świetlica – aktualności

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

Z okazji Dnia Pluszowego Misia świetliczaki z klasy Ia udały się na zajęcia do Biblioteki Miejskiej. Podczas wizyty odbyła się pogadanka o książkach, którymi bohaterami są misie.
Uczniowie witali się z misiami, podawali ich cechy oraz zawody. Dużą frajdą dla dzieci był pokaz ,,mody misiowej’’ przy muzyce. Odbyły się także zajęcia plastyczne i zabawa misiowa.
Te zajęcia były pełne uśmiechu i wspólnej zabawy. Serdecznie dziękujemy za ciekawe zajęcia
pani Małgorzacie Podsiad i pani Agnieszce Lipińskiej.

ŚWIETLICZAKI Z KLASY I A W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

Z okazji ,,Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek’’ świetliczaki z klasy I a wzięły udział w zajęciach , które odbyły się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Piszu. Podczas spotkania Pani Małgorzata w ciekawy sposób przedstawiła dzieciom bajkę ,,Kopciuszek’’. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem pracowali w grupach oraz słuchali bajek dźwiękowych. Największą atrakcją była podłoga interaktywna, na której uczniowie wykonywali różne ćwiczenia. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły i radziły sobie z zadaniami. Ten dzień był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe zajęcia pani Małgorzacie Podsiad i pani Agnieszce Lipińskiej.

Warsztaty kulinarne, sport i zabawa w Internacie Zespołu Szkół Zawodowych!

Jak co roku, na zaproszenie pani kierownik Internatu Zespołu Szkół Zawodowych, grupa ŚWIETLICZAKÓW z 2a brała udział w warsztatach kulinarnych. Tym razem piekliśmy babeczki bananowe, marchewkowe i jabłkowe, skorzystaliśmy z siłowni i bawiliśmy się chustą animacyjną. Już teraz jesteśmy ciekawi, co nas czeka za rok!
Bardzo dziękujemy za zaproszenie, wspaniale spędzony czas i słodkie pyszności!

Świetliczaki sadzą kwiaty!

Ładna pogoda sprzyja pracom ogrodowym. Grupa uczniów z klasy 3a, podczas zajęć świetlicowych, sadziła do doniczek cebulki kwiatów ogrodowych.
Kolejnym dla nich zadaniem jest dbanie o to (systematyczne podlewanie), by z cebulek wyrosły piękne kwiaty!
Mamy nadzieję, że doniczki z sadzonkami nie będą przez nich zapomniane….Będziemy trzymać rękę na pulsie, a efekt końcowy naszych „ogrodników” pokażemy w odpowiednim czasie. W każdym razie i za kwiatki i za systematyczność uczniów trzymamy kciuki!

UWAGA KONKURS

ŚWIETLICZAKI W CAFE FAMILY

Urozmaiceniem zajęć świetlicowych, dla grupy uczniów z klasy IIIA, była wizyta dzieci w Cafe Family. Świetliczaki zamawiały lody, soki, słodkie desery i ciasta. Był to dla nas słodki relaks od nauki i zabawy, z ogromnym apetytem na jeszcze więcej!

ŚWIETLICZAKI ŚWIETUJĄ DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

ŚWIETLICZAKI świętują Dzień Pluszowego Misia od kilku dni! Dlaczego? Bo jeden dzień to za mało, żeby się misiem nacieszyć! Było więc malowanie, czytanie, trochę historii o powstaniu pierwszej maskotki, różne ciekawostki, śmieszne zabawy: nawijanie spaghetti, rzucanie do celu, miodobranie i niedźwiedzia łapa, czyli jak to w świetlicy – nauka poprzez zabawę!

Aktywna świetlica

Mija trzeci miesiąc nauki w szkole i intensywnych zajęć świetlicowych. Świetliczaki nie próżnują! Jesień to doskonała okazja, by zrobić jesienny bukiet dla mamy czy też odpocząć na „dywanie” z liści…
Uczniowie podczas zajęć podejmują się różnorodnych wyzwań: próby nauki szycia, przygotowania dla siebie pysznego jedzonka, grę w TWISTERA (wymagającą nie lada sprawności fizycznej), zabawy z chustą animacyjną czy też zajęcia konstrukcyjne z klocków.

Piramida Żywieniowa

W ramach projektu „Nasza świetlica – to zdrowy styl życia” odbyły się kolejne zajęcia z grupą świetlicową klasy 3a, przeprowadzone przez panią Martę Białobrzeską i Małgorzatę Jurkowską.
Uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania a także wpływ aktywności ruchowej na prawidłowy rozwój organizmu. Zadaniem świetliczaków było wykonanie Piramidy Żywieniowej według ustalonego wcześniej wzoru. Cel został osiągnięty – dzieci zaprezentowały Piramidę Żywieniową w formie plakatu. Mamy nadzieję, że zasady zdrowego odżywiania uczniowie będą wdrażać w swoim codziennym życiu.
Na zakończenie zajęć Alicja Truszkowska i Asia Kołas pochwaliły się wręcz akrobatycznymi umiejętnościami. Tylko pozazdrościć takiej formy! Gratulujemy!

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „LISTOPADOWA ZADUMA”

1 miejsce:

OLIWIER TUMULSKI kl.2a
MARCEL MIŁOSEK kl.3a

2 miejsce:

KRZYSZTOF FARYN kl.2a

3 miejsce:

KRZYSZTOF GÓRALCZYK kl.2b

Wyróżnienie:

ZOFIA ZADROGA kl.1a

Gratulacje!

„Nasza świetlica – to zdrowy styl życia”

W ramach projektu „Nasza świetlica – to zdrowy styl życia” pani Marta Białobrzeska i Małgorzata Jurkowska zaprosiły do grupy świetlicowej z klasy 1a i 1b szkolną pielęgniarkę – panią Ewę Milewską.
Nasz gość zapoznał uczniów z tematyką higieny osobistej, ze szczególnym uwzględnieniem higieny włosów (zapobieganie wszawicy) i higieny rąk (ochrona przed różnymi chorobami).
Dzieci z zainteresowaniem słuchały „wykładu” pani pielęgniarki, zadając naszemu gościowi szczegółowe pytania dotyczące tematyki zajęć.
Podsumowaniem spotkania było wspólne ułożenie hasła z rozsypanki wyrazowej „CZYSTE RĘCE MAMY, BO O NASZE ZDROWIE DBAMY”. Świetliczaki świetnie poradziły sobie z tym zadaniem 🙂
Uczniowie, w podziękowaniu za aktywny udział w zajęciach, otrzymali od nas odblaskowe opaski – gwarantujące większe bezpieczeństwo i widoczność dzieci podczas szybko zapadającego zmroku jesienią.
Dziękujemy pani Ewie za poświęcony nam czas i mamy nadzieję na kolejne, ciekawe z nią spotkania.

KONKURS

Zapraszamy uczniów klas I-III do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Listopadowa zaduma”. Pracę plastyczną wykonaną dowolną techniką w dowolnym formacie należy dostarczyć na świetlicę do 26 października. Na zwycięzców czekają nagrody.
Organizatorzy:
Małgorzata Jurkowska
Elżbieta Sawicka
Marta Białobrzeska

Odwiedziny w Piernikarni

13 kwietnia grupa świetlicowa klasy 2A odwiedziła Piernikarnię w Piszu. Świetliczaki kosztowały gorącą czekoladę mleczną i białą i zakupiły różnorodne pierniki. Atmosfera była wesoła i mocno…czekoladowa!

LEKCJA OTWARTA

Dnia 03.03.2022r. w grupie świetlicowej klasy 2a i 2b odbyła się lekcja otwarta przygotowana przez panią Martę Białobrzeską i Małgorzatę Jurkowską. Temat zajęć brzmiał: „WYCZAROWANE Z MASY SOLNEJ”.
Uczniowie poznali prosty przepis na wykonanie masy solnej, sposoby jej zabarwienia i przechowywania.
Z zaangażowaniem ugniatały, wałkowały, malowały, lepiły a nawet… próbowały czy nadaje się do jedzenia:)
Zajęcia odbywały się bardzo aktywnie, w atmosferze świetnej zabawy. Efekty prac dzieci zostały uwidocznione na zdjęciach.

GOŚĆ W ŚWIETLICY

Świetliczaki z klas trzecich dnia 04.03.2022r. odwiedziła pani Edyta Drej – kucharka pracująca w naszej szkolnej kuchni.
Zapoznała ona uczniów ze specyfiką zawodu kucharza, przyniosła również na spotkanie akcesoria kuchenne, najczęściej używane podczas pracy na co dzień. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań pani Edycie, związanych nie tylko z jej zawodem ale również z jej życiem prywatnym np. Jakie jest jej ulubione danie? Jaką potrawę lubi najbardziej gotować? Czy posiada zwierzęta w domu? 🙂
Spotkanie odbywało się w przyjaznej atmosferze a pani Edycie bardzo dziękujemy za to, że przyjęła nasze zaproszenie.

Świetlica to szczególne miejsce w szkole. To tutaj uczniowie spędzają swój wolny czas, poznają nowych kolegów i koleżanki, uczą się współpracy, rozwiązywania konfliktów… Często spędzają tu więcej czasu niż na lekcjach. Dlatego tak ważne jest, żeby każde dziecko czuło się tu szczęśliwe i bezpieczne! Bardzo staramy się, żeby tak było.

Film ten – to 7- minutowe podsumowanie I semestru.

NIEPODLEGŁOŚĆ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Zaczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim ruszyły zajęcia świetlicowe naszych aktywnych Świetliczaków, zobaczcie sami 🙂

„Bagaż wakacyjnych wspomnień”

Wyniki świetlicowego konkursu plastycznego: BAGAŻ WAKACYJNYCH WSPOMNIEŃ:

1 miejsce: Marcel Miłosek kl. 2a
2 miejsce: Oliwier Tumulski kl. 1a
3 miejsce: Maria Mieczkowska kl. 1a i Agata Świderska kl. 3a

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

UWAGA KONKURS

„Bagaż wakacyjnych wspomnień”

DUŻYMI KROKAMI ZBLIŻAJĄ SIĘ WAKACJE, ALE NASZE ŚWIETLICZAKI INTENSYWNIE PRACUJĄ 😉

Wyniki konkursu plastycznego „A ja wolę moją mamę”.

I miejsce – Agata Świderska
I miejsce – Anna Wiśniewska
II miejsce – Bartosz Marcińczyk
III miejsce – Urszula Duda
III miejsce – Lena Serowik
III miejsce – Małgorzata Białobrzeska
Wyróżnienia – Szymon Woźniak, Łukasz Grzegorczyk, Karol Słonka

A może by tak zaprzyjaźnić się z owadami?

Dawniej owady pożyteczne znajdowały schronienie m.in. w słomianych strzechach, zakamarkach między cegłami lub belkami, piwnicach czy strychach. Obecnie dynamicznie rozwijające się nowoczesne budownictwo bardzo to ogranicza, dlatego wiele owadów ginie. Ale czy to oznacza, że w ogrodzie przy nowo wybudowanym domu nie możemy wspierać skrzydlatych zapylaczy? Oczywiście, że nie! Możemy im pomóc w prosty sposób – wystarczy zainstalować w ogrodzie domki dla owadów
DOMKI DLA OWADÓW – JAK TO SIĘ ROBI?

Skip to content