DOKUMENTY SZKOLNE

aktualności i wydarzenia świetlica ul. Gizewiusza

 

WALENTYNKI W ŚWIETLICY

Walentynki w świetlicy upłynęły pod patronatem Świętego Walentego. Zapoznaliśmy się z tradycją świętowania walentynek, wykonaliśmy prace plastyczne, których motywem przewodnim były czerwone serce, układaliśmy życzenia dla naszych bliskich a następnie wypisywaliśmy nimi własnoręcznie zrobione kartki walentynkowe. Przygotowaliśmy fotoramkę walentynkową i skrzynkę -,,Pocztę walentynkową'' do której można było wrzucać kartki walentynkowe dla bliskich osób. Następnie zrobiliśmy zdjęcia w galerii. Ten dzień upłynął wszystkim w atmosferze radości i miłości.


ZAJĘCIA W OŚRODKU PROFILAKTYKI I TERAPII

Dnia 13 lutego uczniowie z klasy I c brali udział w zajęciach na temat Złość jak sobie z nią radzić? w Ośrodku Profilaktyki i Terapii.


ZAJĘCIA W OŚRODKU PROFILAKTYKI I TERAPII

Dnia 9.01.2020 roku uczniowie z klasy I C uczestniczyli w zajęciach dotyczących wyrażania i przekazywania uczuć w Ośrodku Profilaktyki i Terapii. Różnorodne ćwiczenia sprawiły, że uczniowie chętnie brali udział w zajeciach.


A w świetlicy na Gizewiusza w Mikołajki pachniało goframi!!! To klasa 3a narobiła tego zapachu piekąc gofry dla siebie i młodszej grupy świetlicowej.


MIKOŁAJKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Jak tradycja nakazuje 6 grudnia obchodzimy imieniny Mikołaja. Każdemu z nas imię to kojarzy się ze świętym, który obdarowuje ludzi podarkami.W tym roku podczas Mikołajek odwiedził nas Mikołaj z uczniami z Technikum Mundurowego w Piszu. Od Mikołaja otrzymaliśmy lizaki. Braliśmy takze udział w loterii fantowej  oraz śpiewaliśmy piosenki o Mikołaju. Był to wspaniale spędzony dzień.


Tak upłynął nam czas na świetlicy wrzesień, październik, listopad… Niedługo święta…

 


ANDRZEJKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Upamiętniając zwyczaj wróżb w wigilię św.Andrzeja w naszej świetlicy dnia 29 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa, w której brali udział uczniowie klasy I c i III a. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z nieciepliwością przekuwał papierowe serce aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Po wróżbach był czas na dyskotekę. Wszyscy wspaniale bawili się.Można  było też nabyć specjalnie na tę okazję  ciasta i babeczki.Zorganizowana impreza andrzejkowa, pełna wrażeń i pozytywnych emocji była wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.


ZAJĘCIA W OŚRODKU PROFILAKTYKI I TERAPI UZALEŻNIEŃ

Dnia 21 listopada klasa Ic uczestniczyła w zajęciach na temat- Uczucia - ruch życia w nas w Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi informacjami o uczuciach.


WYNIKI ŚWIETLICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "BARWY JESIENI"

I miejsce – Adam Szyszkowski klasa I a
II miejsce – Natalia Zdankiewicz klasa II b
III miejsce – Sara Krasniuk klasa IIIa, Aleksander Rafałowski klasa IIIa, Dawid Bednarczyk klasa III a

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!!


Dnia 17 października odbyły się pierwsze zajęcia w Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień klasy Ic na temat- ,,Razem raźniej i przyjemniej''.