DOKUMENTY SZKOLNE

SPOTKANIA AUTORSKIE W BIBLIOTECE W ROKU SZKOLNYM 2019-2020

 

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ RENATĄ PIĄTKOWSKĄ

17 października uczniowie kl. 1b, 2a, 3a i 3b wzięli udział w spotkaniu autorskim z Panią Renatą Piątkowską.
Organizatorem spotkania była Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Piszu.
Pani Renata w oparciu o swoje książki: "Gdyby jajko mogło mówić", "Mądra głowa zna przysłowia",  „Z przysłowiami za pan brat” zapoznał dzieci z pojęciami: przysłowie, przesąd, zwyczaj. Opowiedziała również o tradycjach i zwyczajach, które są mocno zakorzenione w naszej kulturze.
Pisarce towarzyszyła lektorka Malwina Kożurno, która w trakcie spotkania w przezabawny sposób czytała fragmenty z wybranych książek.
Po spotkaniu uczniowie mieli możliwość zakupienia książek oraz otrzymania dedykacji od autorki.


Warsztaty plastyczno-literackie z pisarką Panią Moniką Sawicką – Kacprzak

10 września uczniowie klas I a, I c i II b  uczestniczyli w warsztatach plastyczno-literackich z pisarką  Panią Moniką Sawicką – Kacprzak.
Podczas warsztatów edukacyjnych dla najmłodszych czytelników, autorka opowiadała, co w jej życiu jest ważne. Pani Monika zapoznała dzieci ze swoim bajkowym pupilem Kajtusiem I na podstawie książek o nim opowiadała o tym jaki jest mądry, dzielny i jak można od niego uczyć się miłości, partnerstwa i przyjaźni. Zaprezentowała w pokazie slajdowym zdjęcia ze swoimi zwierzętami i opowiedziała w jaki sposób trafił do niej niechciany piesek. Temat "Kajtusiowych opowieści" posłużył także omówieniu jak powstaje książka i na czym polega rola pisarki. Na zakończenie warsztatów dzieci kolorowały głównego bohatera i mogły zakupić książkę z dedykacją autorki.