DOKUMENTY SZKOLNE

pedagog - kształcenie na odległość

 

W dniu Dnia Dziecka życzę  by spełniło się wszystko, co dobre.
Bądź dzieckiem jak najdłużej,
Jak dziecko baw się, śmiej
I kochaj tak jak dziecko
I serce dziecka zawsze miej!

Wasz pedagog.


Kampania Trzeźwy Umysł

Już od wielu lat uczniowie naszej szkoły  czynnie uczestniczą  w Kampanii Trzeźwy Umysł. Ze względu na  zmianę formy kształcenia,   strona zawierająca treści kampanii została  dostosowana tak, abyście mogli pobierać z niej materiały, karty pracy  i brać udział w konkursach.

Adres strony:  http://online.trzezwyumysl.pl

Uwaga!
Aby pobrać karty pracy i mieć pełny dostęp do materiałów  na stronie, potrzebny będzie kod dostępu ( poufny). Otrzymacie go w  wiadomości na Librusie.

Mamy nadzieję, że znajdziecie chwilę wolnego czasu, aby rozwiązać zadania, które zostały dla Was przygotowane w kartach pracy  i wziąć udział w ogłoszonych  konkursach.
Prace konkursowe:(1) Wehikuł czasu ,2) Sport to zdrowie – pocztówka do przyjaciela ,3) Konkurs krzyżówkowy, można wysyłać do końca września 2020 roku.

Pracę konkursową można sfotografować np. telefonem i przysłać na maile:
Konkurs Wehikuł czasu - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konkurs Sport to zdrowie – pocztówka do przyjaciela: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konkurs krzyżówkowy – e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Karty pracy możecie wypełniać w dogodnym dla Was czasie.
Wszystkich zachęcam  do zapoznania się z treściami umieszczonymi na stronie oraz do wzięcia udziału w konkursach.


Informator oświatowy Powiatu Piskiego - oferta edukacyjna dla uczniów szkół podstawowych.

Folder można pobrać TU


Drogi Rodzicu!
30 kwietnia- Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci
W Polsce obchodzony będzie po raz dwunasty, a po raz czwarty pod rządami ustawy wprost zakazującej stosowania kar cielesnych wobec najmłodszych.Przemoc domowa a kwarantanna z powodu epidemii koronawirusa.
Organizacje pomagające ofiarom przemocy w rodzinie informują o wzroście przypadków przemocy domowej. Doniesienia takie napływają z różnych stron świata. Zamknięcie na małej powierzchni, lęk o zdrowie, pracę, niepewność jutra wywołują wiele trudnych emocji. To widoczny efekt kwarantanny i dotyczy wszystkich krajów, w których wprowadzono element izolacji społecznej – mówi Izabela Żbikowska z Fundacji „HumanDoc”. W szczególnie trudnej sytuacji są dzieci i młodzież, zamknięte w domu ze swoimi oprawcami, bez możliwości uzyskania wsparcia np. w szkole, świetlicach czy u sąsiadów czy dalszej rodziny (zgodnie z przepisami dzieci i młodzież do 18 roku życia przez kilka tygodni nie mogli opuszczać miejsca zamieszkania bez opieki dorosłego, wciąż z domu nie mogą wychodzić dzieci poniżej 13 lat).

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę rozpoczyna kampanię “Za drzwiami”, w której apeluje o reagowanie w sytuacjach krzywdzenia dzieci, bo kwarantanna NIE izoluje od przemocy! Jej celem jest zachęcenie społeczeństwa do zgłaszania policji zdarzeń związanych z krzywdzeniem dzieci. W sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia dziecka, odpowiednim kontaktem w takich sprawach jest numer alarmowy 112.

Często nie reagujemy, bo obawiamy się, że możemy kogoś niesłusznie oskarżyć albo, że podjęte działanie nie będzie skuteczne. Tymczasem w wielu sytuacjach dziecko może uratować właśnie ta chwila czyjejś odwagi i odpowiedzialności, by sięgnąć po telefon i zawiadomić odpowiednie służby. Można to zrobić nawet anonimowo – mówi dr Monika Sajkowska, Prezeska Fundacji.

Źródło:https://www.ekokalendarz.pl/


Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne .

7 matematycznych sztuczek, które pomogą opanować tabliczkę mnożenia.

materiały do pobrania .doc


DROGI UCZNIU, RODZICU
 
Zdaję sobie sprawę z tego, że ze względu na obostrzenia obowiązujące w kraju , nieoczekiwaną zmianę formy nauczania, strach przed zarażeniem koronawirusem,  zmianę trybu życia, u wielu z Was mogła zaistnieć sytuacja, która może powodować pojawienie się nowych problemów lub wzmacnia te, które już były wcześniej. Pamiętajcie, że nie musicie być z tym sami. Choć zmienia się forma komunikacji zawsze  jest jednak możliwa.  
Jeżeli ktoś chciałby porozmawiać proszę napisać do mnie na Librusie lub wysłać m-aila na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Istnieje także możliwość rozmowy ze mną poprzez telefon oraz inne komunikatory po wcześniejszym uzgodnieniu


Uczniu zwróć się do mnie gdy:
• Ktoś stosuje wobec Ciebie przemoc.
• Masz problemy w nauce.
• Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny.
• Chciałbyś z kimś porozmawiać.
• Nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem.
• Chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem.
• Masz problem i nie wiesz, jak go rozwiązać.
• Chciałbyś pomóc innym, nie wiesz w jaki sposób.
• Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić.

Możesz zwracać się z  każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić.

Rodzicu kontaktuj się jeśli:

• Masz problemy wychowawcze ze swoim dzieckiem
• Zauważyłeś, coś dzieje się z nim niedobrego…


Konkurs na pisankę - rozstrzygnięcie.

Z przyjemnością informuję, że wszystkie nadesłane na konkurs prace zostaną nagrodzone w możliwie najbliższym czasie, po powrocie uczniów do szkoły. Każda z wykonanych przez Was pisanek jest wyjątkowa, niepowtarzalna i piękna. Dziękuję Wam za udział w konkursie.

 

PISANKI- prace konkursowe


Przyłącz się - Super postawa - apel do młodych! W związku z pandemią koronawirusa  apeluję do Was zjednoczmy się w akcji „ZOSTAŃ W DOMU”.

W ten sposób możemy  zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa. To wielki sprawdzian odpowiedzialności nie tylko dla Was, ale i dla osób starszych. Apelujmy do siebie, aby nikt nie podejmował ryzykownych zachowań  .  

Aby przyłączyć się do akcji należy przysłać swoje zdjęcie z apelem  „ZOSTAŃ W DOMU” na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na ten sam adres możecie także  pisać , jak spędzacie czas w domu, jak radzicie sobie z tą trudną sytuacją.

 

 

Wasze nadesłane zdjęcia:


Konkurs na pisankę

Drodzy uczniowie!

W związku z epidemią koronawirusa na świecie, tegoroczna Wielkanoc będzie inna niż wszystkie, które do tej pory pamiętamy.  Do wielkanocnej tradycji należy przygotowanie pisanek.  Choć koszyczki wielkanocne zostają w domu, zachęcam Was do  ich wykonania .

Aby wziąć udział w naszym konkursie musicie przysłać 2 zdjęcia. Jedno podczas wykonywania pisanki (na zdjęciu pokazać siebie i wykonywaną pracę), drugie to zdjęcie wykonanej pisanki.

Technika wykonania pisanki jest dowolna.

Zdjęcia należy wysłać do 9 kwietnia 2020r. na adres e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W opisie należy podać swoje imię, nazwisko i klasę.
Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

 


Jak radzić sobie ze stresem w czasie epidemii koronawirusa.

Drodzy Uczniowie!

Przeżywacie ten trudny dla wszystkich  czas  razem ze swoimi bliskimi. Zarówno Wy, jak i dorośli doświadczacie  różnych emocji spowodowanych  ograniczeniem możliwości wychodzenia z domu, zakazem spotykania się ze znajomymi , a także  zmianą sposobu nauczania.  Mogą pojawić się chwile rozdrażnienia, niepokoju, złości, a  czasem także zachowania agresywne . Stres może objawiać się nie tylko problemami natury emocjonalnej, ale i zdrowotnej ( bóle głowy, brak apetytu, bezsenność itp.).   

Jak sobie z nim radzić ?
- rozmawiaj  z bliskimi
- zaplanuj sposób spędzania wolnego czasu (czytanie, słuchanie muzyki, gotowanie, pisanie pamiętnika lub wierszy,  rysowanie, majsterkowanie,  itp.)
- bądź aktywny- gimnastykuj się, ćwicz np. żonglowanie piłeczek, wychodząc na spacer wybieraj miejsca ,w których nie narażasz się na kontakt z innymi ludźmi
- dbaj o regularny , zdrowy posiłek i sen

Zwracam się do Was z apelem, abyście stosowali się do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)  oraz obostrzeń rządu.

Zostańcie w domu dla bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich.

 


 KONKURS „ROZWIĄŻ KRZYŻÓWKĘ!” 

1. ORGANIZATOR I CZAS TRWANIA KONKURSU:

1.1. Organizator: Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych, ul. Grochowska 45a, 60-277 Poznań.
1.2. Konkurs rozpoczyna się 1 stycznia 2020 r. i trwa do 30 czerwca 2020 r. (decyduje data stempla pocztowego).
1.3. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi do 31 sierpnia 2020 r.2.

Krzyżówka:

Regulamin konkursu: