DOKUMENTY SZKOLNE

Kampania społeczna „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”W październiku w ramach udziału w kampanii „ Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie” pedagog Ewa Michniowska-Liszka przeprowadziła zajęcia profilaktyczne w klasie Ic i IIb. Ich celem było  przybliżenie uczniom problemów i trudności związanych z funkcjonowaniem w społeczeństwie osób niewidomych i niedowidzących, kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową,

Uczniowie mieli możliwość poznać problemy osób niewidomych podczas  różnych ćwiczeń, które wykonywały z wielkim zaangażowaniem.

I tak np.; mając zawiązane chustką oczy poszukiwali własnego buta umieszczonego pośród innych butów lub  plecaka umieszczonego pośród innych plecaków .Najtrudniejszym zadaniem okazało się spakowanie  plecaka, tak aby znalazły się w nim zeszyty i podręczniki należące do danego ucznia.

Uczniowie obejrzeli film informujący jak pomagać osobom niewidomym. Sprawdzali pismo  Braille’a na opakowaniach leków, próbowali przygotować napój. Część uczniów deklarowała, że powtórzy ćwiczenia w domu i że jest to pomysł na ciekawą zabawę.