DOKUMENTY SZKOLNE

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KLASIE 3A


„Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest,
żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.
Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,
żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez.”

Mimo coraz bardziej nowoczesnych i bardzo atrakcyjnych zabawek, moda na pluszowego misia nie mija. Każde dziecko posiada swojego „przytulaska”. Ten miękki i puchaty miś jest towarzyszem w zabawie oraz powiernikiem  największych sekretów i tajemnic. Jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego każdy człowiek najbardziej pragnie.

Nic dziwnego, że  ta zabawka ma swoje święto.
Świętowanie zaczęliśmy już dwa dni wcześniej, kiedy to na zajęciach z plastyki wykonaliśmy prace „Nasze kochane misie”. 25 listopada (w poniedziałek) przynieśliśmy do klasy swoje ulubione pluszaki i opowiadaliśmy o nich. Potem nasza Pani zapoznała nas z historią powstania tej zabawki, która związana jest z prezydentem USA Teodorem Roosveltem oraz dowiedzieliśmy się, że w 100 rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego misia tj. w 2002 roku, powstał pomysł światowych obchodów Dnia Pluszowego Misia.
Rozmawialiśmy także o misiowych bohaterach różnych książek, filmów i bajek dla dzieci.
Zrobiliśmy sobie w klasie także „misiową” sesję fotograficzną. Potem na zajęciach z języka polskiego redagowaliśmy pisemny opis naszej klasowej maskotki- misia Puszka, który powstał ponad 2 lata temu podczas nasze klasowej wycieczki do Fabryki Misia w Białymstoku. Po pracy był czas na słodkie „małe co nieco”. Wszyscy z apetytem zjedliśmy „Lubisie” i misie „Haribo”.

Na koniec naszego świętowania Pani wszystkim nam wręczyła Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia.

To był bardzo miły i przyjemny dzień.
Dzieci z klasy 3a.