DOKUMENTY SZKOLNE

Aktualności w bibliotece

 

ROK SZKOLNY 2020/2021

 

 

Uczniowie klas pierwszych już są czytelnikami! Mogą samodzielnie korzystać ze zbiorów biblioteki szkolnej. W naszej bibliotece jest wolny dostęp do półek. Oznacza to, że dzieci już od pierwszej klasy przychodzą do biblioteki i samodzielnie wybierają książki do czytania. Sprawia im to dużą frajdę i czują się traktowane na równi ze starszymi kolegami. Mogą przy tym zawsze liczyć na pomoc bibliotekarza.

Prosimy rodziców o zachęcanie dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej i  zwrócenie uwagi, czy dziecko oddaje książki dopiero po ich przeczytaniu. Nieważne, czy będzie to po dwóch dniach, czy po dwóch tygodniach. Chcemy zapobiec niepożądanemu zjawisku, gdy dzieci wypożyczają dla samego wypożyczania "kto więcej" i zwracają książkę nie zajrzawszy do niej. Jest to zły nawyk, który nie uczy dziecka prawidłowego kontaktu z książką. Chcielibyśmy uświadomić Państwu, że czytanie obok liczenia i pisania jest jedną z najważniejszych umiejętności.

Zachęcamy Państwa do czytania razem z dzieckiem. Prosimy stopniowo wciągać dziecko do czytania. Niech na początku dziecko czyta tylko tytuły wierszyków, rozdziałów. Później może to być cała linijka lub zdanie, aż dojdą Państwo do całej strony. Nawet nie zauważą Państwo, jak dziecko z dnia na dzień będzie chętniej i lepiej czytało.

Liczymy na Państwa współpracę z biblioteką szkolna, życzymy cierpliwości, wytrwałości i przyjemności we wspólnym czytaniu.
                                                                                                 

  n-le bibliotekarze
Joanna Klukowska, Dorota Grzywacka


 


Biblioteka szkolna  we współpracy z Hurtownią Taniej Książki w Tuliszkowie zaprasza na kiermasz tanich książek, który odbędzie się w dniach od 22 października do 22 listopada 2020 roku (w godzinach otwarcia biblioteki)
Wszystkie książki są nowe, pięknie wydane, w bardzo atrakcyjnych cenach!

Dochód uzyskany z kiermaszu wzbogaci bibliotekę szkolną o nowe pozycje książkowe. dlatego też serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH do wzięcia udziału w tej akcji!


Światowy dzień zwierząt
Światowy Dzień Zwierząt jest obchodzony corocznie 4 października, w dzień Świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Święto to zostało ustanowione w 1931 r. na konwencji ekologicznej we Florencji  i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października.
Głównym celem obchodów Światowego Dnia Zwierząt jest zwrócenie uwagi na problemy zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt i zachęcenie do wspierania ich ochrony. W ciągu ostatnich 150 lat tempo wymierania ptaków i ssaków zwiększyło się aż czterokrotnie. Utrata naturalnych siedlisk, emisja zanieczyszczeń i nielegalny handel zagrożonymi gatunkami to podstawowe zagrożenia jakie napotykają na co dzień zwierzęta.
W bibliotece szkolnej przygotowałyśmy książki o zwierzętach, które można wypożyczać. Uczniowie, którzy nas odwiedzają otrzymują broszurkę Uśmiechnięte cztery łapy - serdecznie zapraszamy :)

 

Dzień głośnego czytania
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
W tym dniu w naszej bibliotece szkolnej również głośno czytaliśmy, były to książki z serii Już Czytam. Głównym celem akcji było  promowanie czytelnictwa i zachęcanie do głośnego częstego czytania i obcowania z książką.
Czytanie książek według Wisławy Szymborskiej jest: „Najpiękniejszą zabawą jaką mogła sobie ludzkość wymyślić”.
Zapraszamy wszystkich czytelników do częstego odwiedzania naszej  biblioteki szkolnej.

 

Biblioteka szkolna zachęca do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
"Odbicie duszy, zwierciadło serca - baśniowy portret w ramie zamknięty".
Wykonane prace prosimy dostarczyć do biblioteki szkolnej.

REGULAMIN

 


ROK SZKOLNY 2019/2020

 

„Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”.

Biblioteka szkolna zaprasza do wzięcia udziału w konkursie  fotograficznym klasy V-VIII.
Polega on na sfotografowaniu siebie z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. Chodzi nam o zdjęcia, których elementem jest okładka książki – wmontowana w ten sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała bądź całej sylwetki. Chcielibyśmy, aby w ten zabawny sposób uczniowie zareklamowali książki, które czytają, a jednocześnie popularyzowali czytelnictwo i bibliotekę szkolną :-).

Prace konkursowe prosimy składać w bibliotece szkolnej do 16 marca.

 

Słodkie Walentynki w bibliotece szkolnej 

14 lutego 2020r.
dla odwiedzających bibliotekę czytelników niespodzianka.

 

 

 

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego

7.01.2020 roku zostały wręczone nagrody książkowe dla zwycięzców konkursu ,, W świecie fantazji " ze znajomości książki J.K.Rowling „Harry Potter i Komnata Tajemnic”.

Amelia Szyszkowska kl. VII A - I miejsce
Julia Pykało kl. VIII A - II miejsce
Jakub Kulągowski kl. VI A - III miejsce

Serdecznie gratulujemy :)

 

 

 

6 grudnia wszystkie dzieci czekają na spotkanie z Mikołajem.

Biblioteka szkolna postanowiła inaczej uczcić to święto, zaprosiliśmy dzieci  na spotkanie z innym Mikołajem a raczej Mikołajkiem. Jest to bohater książki „Mikołajek i inne chłopaki” Sempe i Goscinny. Książki z tej serii opowiadają o szkolnych perypetiach pewnego chłopca - Mikołajka i jego kolegów z klasy. Zabawne przygody uczniów pewnej szkoły we Francji od lat budzą wesołość czytających na całym świecie. Pomysły i zabawy grupy kolegów wpędzają bohaterów w nieustające kłopoty. Głośne czytanie wybranych fragmentów książki rozbawiło wszystkich obecnych. Humorystyczny obraz życia głównych bohaterów zawarty na kartach książki pozwala spojrzeć z nowej perspektywy na szkolną codzienność.
To zdecydowanie seria książek, którą warto znać :)

 

 

Konkurs czytelniczy - W świecie fantazji

 

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów kl. IV-VIII do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym ze znajomości książki "Harry Potter i Komnata Tajemnic".

Książka do wypożyczenia w bibliotece. Dla zwycięzców przewidziane nagrody. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GRY PLANSZOWE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Gry planszowe mają służyć popularyzacji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Otwarcie się na nowe trendy sprawi, że czytelnicy naszej biblioteki odkryją bibliotekę na nowo jako miejsce spotkań i rozwoju.

Dzieci i młodzież grając w planszówki, siedzą twarzami do siebie, rozmawiają, zamiast skupiać się na ekranach smartfonów lub komputerów.To wartość w dzisiejszych czasach nie do przecenienia.

ZAPRASZAMY

 

 

 

 

 

 

 

 

Marzysz o jakiejś książce
i chciałbyś, by znalazła się ona
w bibliotece?

Napisz jej tytuł i autora na kartce, wrzuć do Magicznej Skrzynki w bibliotece, a być może twoje marzenie się spełni…

 

 

 

OGŁOSZENIE

Jeżeli lubisz czytać książki, rozmawiać o lekturze i poznawać nowych autorów - przyjdź do biblioteki szkolnej i zapisz się do Dyskusyjnego Klubu Książek.