• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
uczeń
TYDZIEŃ MŁODYCH WYNALAZCÓW W KLASIE 3A

TYDZIEŃ MŁODYCH WYNALAZCÓW W KLASIE 3A

W tym tygodniu uczniowie klasy 3a poznali ciekawostki z dziedziny „Odkrycia i wynalazki”.
Chcąc ukazać fascynujące oblicze nauki wcielili się w sylwetki sławnych odkrywców i wynalazców. Zainspirowani stworzyli własne wynalazki m.in: nowoczesną obieraczkę do ziemniaków, maszynę przywracającą zdrowie, robota- pocieszacza i wiele innych…

Na podsumowanie tematyki tygodnia podążając śladami Marii Skłodowskiej-Curie wyruszyli w podróż do nieznanego świata chemii. Pod czujnym okiem pani Agnieszki Kucisz wykonali doświadczenia z wykorzystaniem produktów, które można znaleźć w każdym domu.

Podczas zajęć wykorzystany został sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Skip to content