• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
uczeń
Andrzejki w klasie 3b „Czary – mary, wosku lanie, co ma stać się, niech się stanie!”

Andrzejki w klasie 3b „Czary – mary, wosku lanie, co ma stać się, niech się stanie!”

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają dziecięcą wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Po uświadomieniu, że jednak wszystkie wróżby należy traktować tylko jako żarty i zabawę, przystąpiliśmy z uczniami do wspólnej zabawy, zamieniając salę lekcyjną w tajemniczą ,,komnatę wróżb”.
Klasowe: wróżki i wróżbici przepowiadali przyszłość z kart, dłoni oraz innych magicznych przedmiotów. Wywróżono przyszłe zawody i sympatie, nadchodzące szczęśliwe dni. Uczniowie klasy 3b poznali znaczenie liczb, kolorów, imion, dat urodzenia i innych symboli andrzejkowych. Podczas wspólnej zabawy przy muzyce uczniowie zaprezentowali swoje piękne kostiumy i rekwizyty. To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć-wychowawczyni Łazarczyk Agnieszka wraz z uczniami.

Skip to content