• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
uczeń
Wycieczka do Urzędu Miejskiego w Piszu

Wycieczka do Urzędu Miejskiego w Piszu

14 listopada 2023 r. klasa 6A wybrała się na wycieczkę do Urzędu Miejskiego w Piszu. Chcieliśmy zobaczyć, jak funkcjonuje urząd i kto tam pracuje. Po całym budynku oprowadzała nas Pani Klaudia Alturowicz – mama Alana. Mieliśmy okazję odwiedzić różne wydziały w urzędzie oraz dowiedzieć się, jak wygląda w nich praca. Gościliśmy w wydziale inwestycji i pozyskiwania funduszy, wydziale finansowym, geodezji, podatkowym i innych. Mogliśmy również zobaczyć, jak działa plotter( komputerowe urządzenie peryferyjne, służące do pracy z dużymi płaskimi powierzchniami, mogące nanosić obrazy, wycinać wzory, grawerować itp.)Do szkoły przynieśliśmy efekt pracy plottera – mapę naszej gminy. Byliśmy również w sali, w której udzielane są śluby. Na koniec odwiedziliśmy biuro burmistrza Pisza i salę konferencyjną, w której przez chwilę poczuliśmy się jak nasi radni. Dziękujemy pani Klaudii za ciekawą wycieczkę.

Klasa 6a wraz z wychowawcą.

Skip to content