• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
biblioteka
Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika

BIBLIOTEKA CZEKA – takie hasło przyświecało uroczystości Pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej, która odbyła się 10 listopada 2023.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klasy I A i I B do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli odgadnąć zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek oraz tytuły wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. W prezentacji zagadek wzięli udział uczniowie z klasy IV A, którzy uczestniczą w warsztatach czytelniczych.
Na zakończenie każdy uczeń otrzymał książkę na pamiątkę, kartę czytelnika z kodem kreskowym i cukierka z koszyczka Jasia i Małgosi 🙂

Skip to content