• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
uczeń
Projekt List do kolegi. Nasza przygoda z j. niemieckim.

Projekt List do kolegi. Nasza przygoda z j. niemieckim.

W tym roku klasa 5a wraz z wychowawcą uczestniczyła po raz kolejny w Ogólnopolskiej Wymianie Kartek Świątecznych. Dostaliśmy wiele pięknych, własnoręcznie robionych kartek świątecznych. Otrzymaliśmy również kartki od uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gnieźnie. Wtedy pojawił się w naszej klasie pomysł, by napisać do nich krótkie listy w j. niemieckim. Trochę pomogła nam nasza wychowawczyni, ponieważ dopiero niedawno rozpoczęliśmy naszą przygodę z j. niemieckim. Listy zostały napisane, pięknie przyozdobione i wysłane do Gniezna. Pozostało nam tylko czekać na odpowiedzi. Radość była ogromna, gdy nasza pani przyniosła nam kopertę pełną listów, skierowanych do każdego z nas. Z niewielką pomocą pani Monika czytaliśmy listy i poznawaliśmy naszych kolegów i koleżanki z Gniezna. Teraz nasza kolej, by kontynuować naszą korespondencyjną przyjaźń, ale to już po wakacjach.
Klasa 5a wraz z wychowawczynią.

Skip to content