• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
uczeń
SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

W dniu 15 maja 2023 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie na temat: „Rola pszczół w przyrodzie” z pszczelarzem panem Arkadiuszem D., wielkim pasjonatem pszczół , który posiada własną pasiekę. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III. Pan pszczelarz opowiedział dzieciom jak powstaje miód i z czego się otrzymuje. Z zainteresowaniem słuchały opowieści o pracy pszczelarza oraz o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, jak spędzają zimy, jak się porozumiewają, jak się rozmnażają i w jaki sposób wychowują swoje potomstwo. Pan pszczelarz wyjaśnił też dzieciom czym różni się pszczoła od osy. Dużą atrakcją było oglądanie przenośnego ula, stroju pszczelarza oraz przyborów, których używa w codziennej pracy. Temat pszczół bardzo zainteresował uczniów, zadawali wiele pytań i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Uczniowie dowiedzieli się jak ważną rolę odgrywają pszczoły w przyrodzie – bez nich nie byłoby pysznego miodu, ale także kwiatów, owoców i warzyw. To były bardzo ciekawe zajęcia, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy Panu Arkadiuszowi za interesujące spotkanie i wprowadzenie uczniów w tajniki zawodu pszczelarza.

Skip to content