• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
uczeń
ODSŁONIĘCIE TABLICY PAMIĄTKOWEJ PATRONA SZKOŁY

ODSŁONIĘCIE TABLICY PAMIĄTKOWEJ PATRONA SZKOŁY

Patron Szkoły Podstawowej nr 2 w Piszu – Henryk Sienkiewicz, uhonorowany tablicą pamiątkową w dniu swoich 177 urodzin!

5 maja, w rocznicę urodzin Henryka Sienkiewicza, w naszej szkole, odbyła się niecodzienna uroczystość – odsłonięcie tablicy pamiątkowej patrona szkoły.

Z inicjatywą uhonorowania patrona i zbiórki funduszy na ten piękny cel, wyszło Szkolne Koło Wolontariatu, które przy wsparciu klasy 4a, 7a, 4c podjęło szereg akcji, dzięki którym udało się uzbierać potrzebną kwotę. Swoją cegiełkę do tej inicjatywy dołożył również Samorząd Uczniowski.

Oprócz tablicy, w miejscu poświęconym Sienkiewiczowi, znalazło się jeszcze kilka innych przedmiotów, które nadały klimat i charakter temu miejscu.

Mamy nadzieję, że miejsce to będzie odwiedzane przez naszych uczniów – można tu na chwilę przysiąść czy też rozegrać partyjkę szachów – tak bardzo lubianych przez Sienkiewicza, spotkać się i porozmawiać pod „czujnym okiem” patrona.

Uroczystość, choć kameralna, to bardzo ważna w tworzeniu kolejnych kart historii naszej szkoły – SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2.

Skip to content