• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
uczeń
ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

3 kwietnia uczniowie klasy 2a i 3a obchodzili Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który od 2008 r. przypada na dzień 2 kwietnia i został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Z tej okazji uczniowie obejrzeli filmy „Autyzm”, „Jedno pytanie, które zmieni Twoje myślenie” oraz uczestniczyli w pogadance i uświadomili sobie, że osoby ze spektrum autyzmu, chociaż wyglądają zupełnie zwyczajnie, to odbierają świat inaczej niż większość z nas. Dodatkowo wykonali rysunki i plakaty, które w bardzo ciekawy sposób pokazały, że jesteśmy blisko osób, które naszego wsparcia potrzebują. Kolorem dominującym we wszystkich pracach był kolor niebieski.

Skip to content