• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
uczeń
Kolejna zagraniczna podróż uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Piszu.

Kolejna zagraniczna podróż uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Piszu.

W dniach 12–18 marca pięcioro uczniów wraz z dwoma opiekunami uczestniczyło w wyjeździe do Rumunii w ramach Projektu Erasmus Plus – Partnerstwo Strategiczne – Współpraca Szkół. Partnerstwa strategiczne w dziedzinie edukacji szkolnej mają na celu wspieranie wymiany dobrych praktyk pomiędzy szkołami z różnych krajów programu.
W projekcie biorą udział uczniowie ze szkół z Hiszpanii, Rumunii, Wielkiej Brytanii i z Polski. Podczas wizyty realizowaliśmy program w ramach Projektu „Usuńmy przemoc i promujmy wzajemną życzliwość”.
To był kolejny etap naszego przedsięwzięcia, ponieważ wcześniej uczestniczyliśmy już w mobilności w Hiszpanii oraz w Wielkiej Brytanii.
Odwiedziliśmy szkołę naszych rumuńskich partnerów. Przywitano nas chlebem i solą co było bardzo symboliczne i miłe. Uczniowie w tradycyjnych ludowych strojach zaprezentowali nam program artystyczny, nie zabrakło śpiewu oraz regionalnych tańców.
W trakcie pobytu w Rumunii realizowaliśmy zadania zgodnie z opracowanym programem, głównie związane z celami naszego projektu.
W ramach pracy w grupach uczniowie zajmowali się zagadnieniami: „Jak spędzam czas online?” oraz „Media społecznościowe w edukacji”. Rodzice opracowywali temat : „Jak rodzice monitorują aktywność dzieci w Internecie?”. Natomiast nauczyciele zajmowali się tematem : „Integracja działań w mediach społecznościowych w celach edukacyjnych”. Efekty pracy w grupach zostały zaprezentowane dla wszystkich uczestników projektu.
W trakcie naszej podróży zwiedzaliśmy i podziwialiśmy uroki regionu i kraju naszych partnerów. Zwiedziliśmy Zamek w Suczawie, nazywany też twierdzą tronową, wzniesiono go pod koniec XIV wieku. Razem z hiszpańskimi, brytyjskimi i rumuńskimi uczniami i opiekunami mieliśmy przyjemność zawitać w Sinai. Sinaia to niewielkie miasteczko położone na Wołoszczyźnie. Leży u stóp gór Bucegi i pełni zaszczytną rolę popularnego kurortu turystycznego. Główną atrakcją miasta jest niezwykle efektowny Pałac Peles. Wszyscy byliśmy zachwyceni wnętrzem tego obiektu. Odwiedziliśmy także Zamek w Branie, jest to jeden z najsłynniejszych zamków w Europie i symbol Rumunii. Kojarzony głównie z powieścią Stokera, hrabią Drakulą.
Kolejnym miastem, które podziwialiśmy był Braszów, jest to podobno jedno z piękniejszych miast Rumunii. Bardzo malownicza miejscowość, której główną atrakcją jest doskonale zachowane Stare Miasto.

Nasza podróż do Rumunii to kolejne doświadczenia i umiejętności, które zdobyli nasi uczniowie.

Razem z p. B.Wawrzyńską uważamy, że uczniowie w pełni wykorzystali czas, który bym Im dany na przeżycie niesamowitej przygody.

Nasi uczniowie ze wzruszeniem żegnali się z koleżankami i kolegami z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Rumunii. Kolejne spotkanie wszystkich grup partnerskich odbędzie się w Piszu w czerwcu.

Koordynator projektu w szkole – Krystyna Kamka.

Skip to content