• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
uczeń
WARSZTATY DZIENNIKARSKIE W KLASIE 5A

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE W KLASIE 5A

13 lutego na lekcji wychowawczej odbyły się warsztaty dziennikarskie. Zajęcia poprowadziła Pani Joanna Ducka była redaktor naczelna Gazety Piskiej. Pani Ducka opowiedziała nam o pracy dziennikarzy, następnie podzieliła naszą klasę na grupy, które tworzyły własne redakcję. Każda grupa miała zadanie: wybrać redaktora naczelnego, sekretarza i dziennikarzy. Każda redakcja wymyślała nazwę swojego czasopisma, a następnie poszczególne grupy przeprowadzały wywiady z wylosowaną osobą. Podczas przeprowadzania wywiadów używaliśmy sprzętu dziennikarskiego. Uczniowie wykorzystali również sprzęt z programu Laboratoria Przyszłości. Zajęcia bardzo nam się podobały.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Joannie Duckej za ciekawe zajęcia.
Klasa 5a wraz w wychowawcą Monika Klimaszewską

Skip to content