• 87 423 23 66
  • sp2pisz@wp.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
uczeń
Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna w szkole i poza szkołą – wykorzystanie pomocy dydaktycznych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości – Apteczka Szkolna w plecaku. Klasa 6b.

18.01.2023r odbyły się zajęcia dla klasy 6b z pielęgniarką szkolną, panią Ewą i dotyczyły przedmedycznej pierwszej pomocy z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości – Apteczka Szkolna w plecaku ( + aparat fotograficzny Sony ).

Na początku dowiedzieliśmy się co zawiera torba ratunkowa – Apteczka Szkolna w plecaku – znaleźliśmy tam bardzo ciekawe rzeczy. Zasadniczą częścią spotkania było omówienie i pokazanie udzielania pierwszej pomocy przy złamaniu kończyny górnej bądź dolnej, krwotoku z nosa oraz bandażowania. Następnie uczniowie dobrali się w pary i już samodzielnie ćwiczyli na sobie unieruchomienie złamanej ręki. Bardzo podobała się również nauka bandażowania oraz zakładania opatrunków. Najważniejsze, że teraz już wiadomo, jak postępować podczas krwotoków z nosa. Uczniowie z uwagą wysłuchali fachowych rad i bardzo chętnie brali udział w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowaną pielęgniarkę.

Serdecznie dziękujemy pani Ewie za przekazanie cennych wskazówek z zakresu udzielania pierwszej pomocy!

Małgorzata Niedźwiedzka

Skip to content