• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
uczeń
„ERASMUS+” KOLEJNA PODRÓŻ UCZNIÓW PISKIEJ DWÓJKI – TYM RAZEM WYLADOWALI W LONDYNIE

„ERASMUS+” KOLEJNA PODRÓŻ UCZNIÓW PISKIEJ DWÓJKI – TYM RAZEM WYLADOWALI W LONDYNIE

W dniach od 05.12.2022 r. do 10.12.2022 r. pięcioro uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Piszu wraz z dwoma opiekunami uczestniczyło w wyjeździe do Anglii. Wyjazd był kolejnym etapem realizowanego w naszej szkole Programu Erasmus+.
W projekcie biorą udział grupy uczniów ze szkół z Hiszpanii, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Turcji i Polski. Podczas wizyty realizowaliśmy program w ramach Projektu „Usuńmy przemoc i promujmy wzajemną życzliwość”. Odbyły się warsztaty w trakcie których uczniowie z poszczególnych krajów opracowywali materiały dotyczące znęcania się i przemocy wśród dzieci i młodzieży oraz promowania wzajemnej życzliwości.
Uczniowie pracując w grupach wymieniali się wiedzą i doświadczeniem w zakresie tej problematyki. Odbyły się także spotkania i zajęcia integrujące uczniów z poszczególnych krajów. Uczestnicy realizowanego projektu zapoznali się z systemem szkolnictwa funkcjonującym w Wielkiej Brytanii, zwiedzali także szkołę swoich brytyjskich kolegów i koleżanek.
Podziwiali architekturę i osobliwości Londynu w celu poznania brytyjskiego stylu życia, zdobycia wiedzy na temat tradycji i zabytków kultury.
Kolejne spotkanie naszych uczniów z partnerami innych szkół odbędzie się w Rumunii na początku przyszłego roku. Mobilność ta planowana jest w marcu.
Wspólnie z p.B.Wawrzyńską miałyśmy przyjemność opiekować się uczniami podczas tego wyjazdu i mamy nadzieję, że będą Oni mile wspominać tę przygodę, którą mieli okazję przeżyć w Anglii.

Koordynator projektu w szkole – Krystyna Kamka.

Skip to content