• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
uczeń
Warsztaty kulinarne – Tradycyjne świąteczne wypieki – pierniczki

Warsztaty kulinarne – Tradycyjne świąteczne wypieki – pierniczki

Warsztaty kulinarne – Tradycyjne świąteczne wypieki – pierniczki

Dzień 8 grudnia 2022 r. był dla nas wyjątkowy. Uczestniczyliśmy w warsztatach kulinarnych-,,Tradycyjne świąteczne wypieki- pierniczki w Pubie Biały Kot w Piszu. Założyliśmy fartuszki, zakasaliśmy rękawy i z precyzją prawdziwych cukierników zabraliśmy się za pieczenie tradycyjnych, świątecznych ciasteczek. Było dużo miodu, migdałów, korzennych przypraw, cynamonu i lukru. Pachniało świętami i było po prostu wspaniale.

Każdy uczestnik warsztatów przekazał pięknie udekorowane pierniczki, które już niebawem będzie można kupić podczas kiermaszu bożonarodzeniowego. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany dla siostry misjonarki Hanny Gnatowskiej na zakup żywności dla głodujących afrykańskich dzieci. Zdjęcia wykonaliśmy za pomocą sprzętu dostępnego w naszej szkole w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Pani Katarzynie oraz Dariuszowi Szumowskim dziękujemy za przeprowadzenie warsztatów oraz przekazanie dodatkowych pierniczków na cele charytatywne. Dobro zawsze wraca.

wychowawcy
Małgorzata Niedźwiedzka 6b
Maryla Chilińska 4b

Skip to content