• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
uczeń
Szkolne Koło Wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało we wrześniu i październiku dwie zbiórki – artykułów szkolnych w ramach ogólnopolskiej akcji KREDKOBRANIE, która w tym roku prowadzona jest pod hasłem POKOLORUJ PRZYSZŁOŚĆ. Jest to piąta edycja zbiórki przyborów szkolnych oraz materiałów plastycznych zainicjowana przez krakowską Fundację Ignatianum, a dryga, w której wzięliśmy udział.
Celem Kredkobrania jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane dary trafią na Litwę i Ukrainę – do polskich szkół oraz placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież. Akcja ma pokazać zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej polskim dzieciom i młodzieży, że ich przyjaciele z „Macierzy” pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc.

Do schroniska w Kolnie niebawem ruszą dary dla naszych czworonożnych Przyjaciół. Kto jeszcze ma ochotę na wsparcie zbiórki karmy – ma możliwość to zrobić do końca tego tygodnia.

Wszystkim Uczniom i ich Rodzicom bardzo dziękujemy za to, że w tych trudnych czasach wspieracie nasze działania – Opiekunowie i Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu.

Skip to content