• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
uczeń
CODE WEEK W KLASIE 2A

CODE WEEK W KLASIE 2A

W dniach 10 – 14 października uczniowie klasy 2a wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania CodeWeek 2022, którego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

W ramach wydarzenia drugoklasiści za pomocą gry planszowej „Scottie Go” pomogli Scottiemu skompletować wszystkie niezbędne urządzenia do zbudowania statku kosmicznego. Zostali również wprowadzeni do programowania wizualnego w środowisku Scratch 3.0 oraz zorganizowali wyścigi robotów.

Zajęcia podobały się wszystkim uczestnikom, uczyły logicznego myślenia, pracy i współdziałania w grupach, a także były dobrą zabawą i wstępem do przygody z programowaniem.

Skip to content