• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
uczeń
WYCIECZKA DO OLSZTYNA I KRAKOWA W RAMACH PROGRAMU „POZNAJ POLSKĘ”

WYCIECZKA DO OLSZTYNA I KRAKOWA W RAMACH PROGRAMU „POZNAJ POLSKĘ”

18 maja uczniowie klasy 1a i 2a wybrali się na wycieczkę do Olsztyna.
Wycieczka została zorganizowana dzięki dofinansowaniu, które otrzymaliśmy w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji „Poznaj Polskę”.

Pierwszym punktem programu była wizyta w olsztyńskim Planetarium, gdzie uczniowie poznali tajniki wiedzy astronomicznej. Następnie udali się na spacer po Starym Mieście, gdzie podziwiali Wysoką Bramę, Zamek Kapituły Warmińskiej i pomnik Mikołaja Kopernika.

Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. To była niezapomniana wycieczka .

Klasa 1a i 2a :
W ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą ” Poznaj Polskę” Szkoła Podstawowa nr 2 w Piszu otrzymała dofinansowanie w kwocie 5000,00 zł na wycieczkę do Olsztyna, wkład własny wyniósł 1250,00 zł. Uczestniczyli w niej uczniowie klas : 1a i 2a. W ramach przedsięwzięcia uczniowie zrealizowali zgodnie z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra Edukacji i Nauki następujące punkty programu :

  1. Planetarium w Olsztynie
  2. Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

Klasa 7a i 7c :
W ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą ” Poznaj Polskę” Szkoła Podstawowa nr 2 w Piszu otrzymała dofinansowanie w kwocie 15000,00 zł na wycieczkę do Krakowa, wkład własny wyniósł 9800,00 zł. Uczestniczyli w niej uczniowie klas : 7a i 7c. W ramach przedsięwzięcia uczniowie zrealizowali zgodnie z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra Edukacji i Nauki następujące punkty programu :

  1. Krakowskie drogi Kardynała Stefana Wyszyńskiego
  2. Zamek Królewski na Wawelu
  3. Kraków – historyczny zespół miasta
  4. Kraków – Kopiec Kościuszki z otoczeniem
  5. Muzeum Narodowe w Krakowie. Sukiennice

Galeria zdjęć z Olsztyna.

Galeria zdjąć z Krakowa.

Skip to content