• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
rodzic
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” – wyprawka czytelnicza od Instytutu Książki.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” – wyprawka czytelnicza od Instytutu Książki.

W ramach tegorocznej edycji kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” do wszystkich szkół podstawowych w Polsce, które mają oddziały klas pierwszych, zostały przekazywane Wyprawki Czytelnicze dla pierwszoklasistów.

W związku z tym również w naszej szkole każdy uczeń pierwszej klasy otrzymał prezent – wyprawkę czytelniczą zawierającą m.in. książkę „Pierwsze abecadło”. Motywem przewodnim książki „Pierwsze abecadło”, do której ilustracje stworzyła Iwona Chmielewska, są kolejne litery alfabetu, które pomagają dzieciom w nauce ich rozpoznawania, a następnie składania w wyrazy i całe zdania.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Skip to content