• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
uczeń
Świąteczna oferta biblioteki szkolnej

Świąteczna oferta biblioteki szkolnej

Wielkimi krokami zbliża się czas świąt. Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja, aby zainteresować dzieci literaturą, a książka jest idealnym prezentem świątecznym dla dziecka. Książki poza dostarczaniem dzieciom mądrej rozrywki, uczą je ciekawości do świata, empatii, polepszają ich kreatywność, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, a także zapewniają prawidłowy rozwój intelektualny dziecka.

Magia świąt. Boże Narodzenie na świecie to pięknie wydana i bogato ilustrowana książka dla dzieci i tematyce świątecznej, która w przystępny sposób, w formie pełnych uroku i humory opowiadań wprowadzi małych czytelników w atmosferę świąt, pomoże im zrozumieć specyfikę przygotowań do Bożego Narodzenia, umili czas oczekiwania na wigilię, przybliży dzieciom świąteczne tradycje i zwyczaje. Mali bohaterowie książki – Ida i Robert spędzają przedświąteczny czas z reniferem Mikołaja – Rudim, zwiedzając wraz z nim najodleglejsze zakątki świata i poznając dzięki tej niezwykłej podróży zwyczaj świąteczne. Gdzie mieszka i „pracuje” Święty Mikołaj? Gdzie leży miasteczko Świętego Mikołaja? Jakie zwyczaje są związane z Wigilią Bożego Narodzenia w Polsce? Jak wyglądają święta w Finlandii, Londynie, Nowym Jorku, Rosji czy Japonii? Skąd do Polski „przywędrowała” choinka i zwyczaj „ubierania” świątecznego drzewka?

Magiczne święta Małgosi to książka świąteczna dla dzieci, która opowiada o przygodach małej Małgosi, której wydaje się, że nikomu nie jest potrzebna. Postanawia uciec z domu. Jej ucieczka trwała krótko, ale obfitowała w wiele przygód i zdarzeń. Na koniec Małgosia przekonuje się jednak, jak ważna jest dla swoich rodziców i jak bardzo się o nią martwili.

Wszystkie dzieci kochają zwierzęta, czytając Świąteczne opowieści zwierzaków poznają historie bożonarodzeniowe opowiedziane przez urocze zwierzęta, które przytrafiły im się w okresie Wigilii. To książka dla dzieci pełna przezabawnych historyjek o świętach Bożego Narodzenia opowiadanych z perspektywy zwierząt domowych – ukochanych pupili towarzyszących dzieciom w trakcie przygotowań świątecznych i tradycji wigilijnych. Dzięki tej książeczce mali czytelnicy i uczestnicy warsztatów literackich będą mieli niepowtarzalną okazję rozmowy o wartościach: przyjaźni, odpowiedzialności, miłości, opiekuńczości. Wąż precel, pies Bąbel, królik Puszek czy szczurek Zyziu to tylko niektórzy sympatyczni bohaterowie literaccy, którzy wprowadzą dzieci w świąteczną atmosferę.

Moje najwspanialsze święta to urocza, bogato ilustrowana książeczka dla przedszkolaków, pełna barwnych ilustracji i uroczych opowiadań, których akcja toczy się w okresie świątecznym. Te pełne świątecznego uroku i magii wzruszające historyjki o przygodach dzieci wprowadzą małych czytelników w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Czy święty Mikołaj pomoże Piotrusiowi i Zuzi odnaleźć ich zagubionego pieska Sopelka? Co Mateuszek i Albert ujrzeli dzięki magicznej kuli, podarowanej przez tajemniczego pana? Kto pomógł Tosi, Agatce i Tolkowi w przygotowaniu wigilijnej kolacji? By poznać odpowiedź na te pytania, wystarczy zajrzeć do środka tej wspaniałej książeczki.


Cena : 9,00 zł

A jakie są najlepsze książki na święta dla młodzieży? Zdecydowanie nie te przypominające szkolne lektury. Idealna książka dla młodzieży musi być ciekawa, wciągająca i poruszać tematy bliskie nastoletnim duszom.

Lil April. Moje życie i inne takie. Duża rodzina to nie tylko dużo miłości i wsparcia, ale często również duży kłopot. W książce młody czytelnik znajdzie dużo humoru i trafnych obserwacji z codziennego życia współczesnej siedmioosobowej rodziny.

Okres dojrzewania to czas wyjątkowy. Na uwarunkowaną biologicznie burzę hormonalną, zwaną czasami poetycko czasem burzy i naporu, zmiany w ciele takie jak trądzik czy przetłuszczające się włosy, nakładają się wewnętrzne dylematy i wyzwania stawiane przez współczesny świat. Niniejszy poradnik został stworzony z myślą o wszystkich nastolatkach. Młodzi ludzie znajdują tutaj porady o podpowiedzi rozwiązań problemów, z którymi spotykają się w nastoletnim życiu. Tematy poruszane w publikacji to m.in.: problemy emocjonalne, problemy związane ze zmianami fizycznymi w czasie dojrzewania, trudne relacje z rodziną, brak akceptacji i tolerancji, pierwsze miłości, zaburzenia odżywiania. Twój najlepszy poradnik to książka, która ułatwi nastolatkom wejść w dorosłe życie.

Twój najlepszy poradnik to pięknie wydana książka, w której znajdują się porady i podpowiedzi rozwiązań dylematów dorastania. Młodzież i dorośli znajdą tutaj porady, testy, gry i zabawy psychologiczne, miejsca na autorefleksje, historyjki, z którymi młodzi ludzie mogą się utożsamiać, omówienia problemów, a także pomysły na rozmowy nastolatków z dorosłymi. Znajdują się tu też podpowiedzi i porady na zagadnienia związane ze sferą społeczną współczesnych nastolatków: szkołą, rówieśnikami, rodzicami, pierwszą miłością, przemocą, a nawet rozwodem rodziców.

Wielkie kolorowanie. Boże Narodzenie w różnych stronach świata to kolorowanka wielkoformatowa o tematyce świątecznej, która przybliży dzieciom zwyczaje i obyczaje świąteczne na świecie. Jak wygląda Boże Narodzenie w innych krajach, np. Australii, Japonii, Włoszech, Grecji, Chinach, Hiszpanii, Nigerii czy Danii? Gdzie narodził się zwyczaj wysyłania kartek świątecznych? Który kraj jest ojczyzną choinki? Odpowiedzi na te pytania dzieci mogą poznać dzięki tej niezwykłej kolorowance świątecznej.


Cena: 6,00 zł.

Wszystkie wymienione pozycje i wiele innych można kupić w bibliotece szkolnej w godzinach jej pracy do 17 grudnia.

Zapraszam:)

Źródło https://ksiegarnia-tuliszkow.pl/ksiazki-na-swieta

Skip to content