• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
uczeń
Kampania  „Biała Wstążka”

Kampania „Biała Wstążka”

Po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 2 w Piszu włączyła się w promowanie ogólnoświatowej kampanii „Biała wstążka”. Mającej na celu przeciwdziałanie przemocy, szczególnie wobec kobiet. W ramach szkolnych działań profilaktycznych skoncentrowaliśmy się na promowaniu właściwych postaw takich jak poszanowanie innych, reagowanie na przemoc i jej nie stosowanie, a także nauce zaangażowania społecznego
nasi uczniowie m.in.:

  • odbyli rozmowy z wychowawcami na temat przeciwdziałania przemocy, brali udział w warsztatach z pedagogiem szkolnym „Bądź kolegą, nie dokuczaj”, „Wulgaryzmom mówimy stop”, „Porozumienie bez przemocy” podczas których uczyli się właściwych reakcji w sytuacjach narastających emocji, wspólnie szukaliśmy właściwych rozwiązań.
  • przygotowana została tablica informacyjna „Biała wstążka” promująca ideę akcji oraz przekazująca informacje o miejscach i kontaktach, które warto znać będąc w sytuacjach trudnych.
  • samorząd uczniowski umożliwił uczniom przypięcie symbolicznej wstążki na znak solidaryzowania się z ideą kampanii o „przeciwdziałaniu przemocy”
  • w celu promowania właściwych wzorców będących najlepszym środkiem zapobiegającym przemocy, zorganizowano konkurs „Dżentelmen roku 2021/2022”, uczennice w każdej klasie wybierały klasowego dżentelmena (koleżeńskiego, kulturalnego, niosącego pomoc i będącego wzorem dla innych)

A oto lista tegorocznych „Dżentelmenów”naszej szkoły:

Kl.1a Jakub Chodnik
Kl.1b Krzysztof Połomski
Kl.2a Piotr Gutowski
Kl.2b Wojciech Curyło
Kl.3a Dawid Wykowski
Kl.3b Sebastian Olender
Kl.3c Błażej Przygoda
Kl.4a Szymon Woźniak
Kl.4b Tymon Topa
Kl.5a Adrian Sztachański
Kl.5b Jakub Bugnacki
Kl.6a Bartosz Sapiński
Kl.7a Kacper Prusinowski
Kl.7b Piotr Skrodzki
Kl.7c Franciszek Zadroga
Kl.8a Bartłomiej Olachno
Kl.8b Karol Okoń
Kl.8c Cyprian Łuba

Wszystkie podjęte działania mają na celu promowanie wartości szacunku do innego człowieka, wyrażenie naszego sprzeciwu wobec agresji i przyczynienie się do reagowania na przemoc i wspieranie jej ofiar.

Dziękuję za przyłączenie się do wspólnych działań koordynator akcji pedagog Katarzyna Sarnacka – Paprota

Skip to content