• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
rodzic
ŚLUBOWANIE KLASY 1A

ŚLUBOWANIE KLASY 1A

28 października 2021 r. to bardzo ważna data dla dzieci z klasy 1a. W tym właśnie dniu odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania ich na uczniów naszej szkoły.
Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do społeczności szkolnej odwiedziła ich zła wróżka, która zaczarowała i zamroziła panie dyrektor w magicznym kole. Na szczęście z pomocą uczniom przybył duszek szkoły, który obiecał im pomóc, pod warunkiem, że wyruszą razem z nim w daleką podróż, w czasie której dobrze wykonają zadania.

Uczniowie bez trudu weszli w posiadanie 6 promyków. Wszyscy doskonale recytowali wiersze, pięknie śpiewali piosenki, rysowali, prawidłowo rozwiązywali zagadki oraz wspaniale i z gracją zatańczyli taniec. Na dodatek czekało ich jeszcze jedno trudne zadanie – wypić tajemniczy eliksir mądrości, który przygotował dla nich Papa Smerf. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich uczniów panie dyrektor szybko zostały odczarowane i odmrożone przez złą wróżkę.

Po prezentacji umiejętności i wiadomości pierwszoklasistów nastąpił uroczysty akt ślubowania i pasowania na ucznia. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Wyszyńska, a Pani Wicedyrektor Krystyna Kamka wręczyła dzieciom legitymacje i pamiątkowe dyplomy.

Tego dnia uczniowie klasy pierwszej zostali również przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej.
W dalszej części rodzice podziękowali dyrekcji oraz wychowawczyni za przygotowanie uroczystości i przyjęcie dzieci w poczet uczniów szkoły.
Elementem kończącym uroczystość były podziękowania złożone przez pierwszoklasistów dla swoich rodzicom słowami „To, że jesteśmy uczniami naszym rodzicom zawdzięczamy i z całego serca głośno wołamy Mamo i Tato dziękujemy wam za to”.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

fot. Emil Bagiński

Skip to content