• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
uczeń
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 10 listopada w naszej szkole odbyło się wiele inicjatyw, które ukazały uczniom, jak ważny był dla Naszej Ojczyzny 11 listopada.
Zajęcia w tym dniu rozpoczęły się krótką pogadanką o trudnych czasach niewoli, o walce Polaków o odzyskanie wolności, o tajnym nauczaniu. Uczniowie poznali też ważne postacie historyczne i znaczenie symboli narodowych. Wykonali kotyliony, godło Polski oraz polską flagę. Odwiedzili też groby żołnierzy, którzy zginęli w walce o naszą ojczyznę.
Dużym przeżyciem było również wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

Skip to content