• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
rodzic
Pierwsza wizyta w bibliotece klas pierwszych.

Pierwsza wizyta w bibliotece klas pierwszych.

Drodzy Rodzice

Wasze dziecko po raz pierwszy odwiedziło bibliotekę szkolną. Mam nadzieję, że razem z tą wizytą rozpocznie się nowy etap ich życia pełen książkowych przyjaciół, kolorowych przygód. Celem tej wizyty było rozbudzenie w dzieciach chęci czytania, wyrobienie prawidłowych nawyków czytelniczych i szacunku do książek.

Zwracam się do Państwa z prośbą o zachęcenie dzieci do czytania, zwrócenie uwagi na poszanowanie książek i terminowe zwracanie wypożyczonych pozycji, ponieważ czekają na nie kolejni czytelnicy.

Zachęcam też do wspólnego czytania z dzieckiem – wystarczy poświęcić 20 minut codziennie, aby rozbudzić w dzieciach zapał do książek i trwałą potrzebę czytania. Głośne czytanie, bowiem rozwija język i słownictwo, uczy myślenia, ułatwia samodzielne czytanie i pisanie, doskonali umiejętność mówienia, rozwija wyobraźnie i pamięć, dziecko nie ma później problemów z ortografią, czy stylistycznym budowaniem zdań, zapobiega też uzależnieniom od telewizji czy komputera.

Naszym najmłodszym czytelnikom życzę ciekawych przygód w świecie książek!
Joanna Klukowska – bibliotekarka

Skip to content