• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
uczeń
ŚWIĘTO ZIEMNIAKA W KLASIE 1A

ŚWIĘTO ZIEMNIAKA W KLASIE 1A

28 września uczniowie klasy 1a obchodzili Klasowe Święto Ziemniaka. Podczas zajęć poznali historię ziemniaka i wiele ciekawostek na temat tego popularnego obecnie warzywa. Dowiedzieli się, skąd pochodzi i jak trafił do Polski.
Największą atrakcją było jednak wspólne przygotowanie sałatki ziemniaczanej. Wszyscy pierwszoklasiści przynieśliśmy potrzebne produkty, narzędzia i stroje. Do ich podstawowych czynności należało: krojenie, obieranie, rozdrabianie, mieszanie, doprawianie itp.
Gdy już wszystko było gotowe uczniowie z chęcią zasiedli do wspólnej degustacji. Nikogo nie trzeba było namawiać do spróbowania sałatki, gdyż najbardziej smakuje posiłek przygotowany samodzielnie.

Skip to content