• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
informacje
Szczepienia uczniów od 12 roku życia – materiały informacyjne

Szczepienia uczniów od 12 roku życia – materiały informacyjne

Szanowni Państwo,

w ramach przygotowań do tygodnia informacyjnego w szkołach i placówkach przekazujemy Państwu materiał dotyczący szczepień opracowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Pakiet o charakterze edukacyjnym zawiera:

filmy edukacyjne (dla starszych uczniów szkół podstawowych oraz dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych). Filmy odwołują się do profilaktyki zdrowotnej oraz znaczenia zdrowia. W atrakcyjny dla odbiorców sposób omówiona została historia wynalezienia szczepionki, istota jej działania oraz wpływ na choroby zakaźne, które mogą być zwalczane dzięki szczepieniom. Uczniowie poznają też konsekwencje związane z ryzykiem braku szczepień. Materiały mogą być też z powodzeniem wykorzystane na spotkaniach z rodzicami;

film edukacyjny – uczniowie szkoły ponadpodstawowej

film edukacyjny – uczniowie klas IV-VIII

scenariusze lekcji do wykorzystania na lekcjach lub zajęciach z wychowawcą. Odbiorcami zajęć są uczniowie szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Treści skoncentrowane są na społecznej odpowiedzialności i konkretnych działaniach, które mogą zrealizować uczniowie, żeby chronić się przed chorobami (materiał w załączniku);

materiały edukacyjne – przygotowane przez specjalistów (profesorów wirusologii i epidemiologii) aktualne informacje na temat roli szczepień w zapobieganiu epidemii. Materiały te odnoszą się do najczęściej pojawiających się pytań i wątpliwości dotyczących szczepień przeciwko COVID-19 (materiał w załączniku).

Materiały adresowane są do nauczycieli, rodziców i uczniów.

Z wyrazami szacunku
Departament Wychowania i Edukacji Włączającej
Ministerstwo Edukacji i Nauki

Załączniki:
Szczepienia – profilaktyka chorób zakaźnych. Materiały edukacyjne

Szczepienia uczniów od 12. roku życia – materiały informacyjne – komunikat MEiN
pulpit-szczepienia

Szczepienia – profilaktyka chorób zakaźnych. Przykładowe scenariusze zajęć edukacyjnych

Skip to content