• 87 423 23 66
  • sekretariat.sp2@zsp.pisz.pl
  • Polska, Pisz, ul. Lipowa 15
świetlica - kształcenie na odległość
Zabawy w domu

Zabawy w domu

Podłoga to lawa
Znacie taką zabawę? Dzieci często bawią się w ten sposób przemieszczając się po domu tak, aby nie dotknąć podłogi. Czasami jest to naprawdę skomplikowane!

Modelka na wybiegu
Pamiętacie lekcje wf-u, na których nosiło się woreczek z grochem na głowie? To też dobry pomysł na zabawę! Zamiast woreczka można nosić np. książki. I po każdym przejściu dokładać kolejną. Ciekawa ile uda Wam się unieść?

Zabawa w chowanego
Klasyka zawsze jest dobra, nie zależnie od wieku. Z tej zabawy chyba nigdy się nie wyrasta.

Poszukiwanie skarbu
Możecie schować kilka przedmiotów, ale możecie też poprosić o to rodzica lub rodzeństwo, żeby to ono je ukryło, a potem narysowało mapę, która doprowadzi Cię do skarbu.

Ciepło-zimno
Zamiast mapy, możecie się bawić we wszystkim znane „ciepło-zimno”

Co zmieniło się w pokoju
Poproś rodzica lub rodzeństwo żeby przestawiło lub schowało jakąś rzecz w twoim pokoju. Twoim zadaniem jest odgadnięcie czego brakuje lub co zmieniło się w pokoju. Dobra zabawa na spostrzegawczość.

Znajdź kolory
Zadanie polega na poszukiwaniu w pomieszczeniu przedmiotów w odpowiednim kolorze. Ciekawe komu uda się dostrzec najwięcej!

Wylosuj zadanie
Napiszcie kilka prostych czasowników lub ciekawych zadań np. „poruszaj się jak pingwin”, „skacz jak żaba”. Włóżcie je do słoika i losujcie zadania dla każdego członka rodziny.

UDANEJ ZABAWY 

Skip to content